ماشین‌ها ممکن است که فقط وسیله‌هایی برای حمل و نقل آسانتر باشند، اما در حین حال می توانند بی نهایت جذاب هم طراحی شوند. انحنای خطوط، موتورهای قدرتمند و تجمل بیدادگرانه می توانند به اندازۀ چهره‏ای زیبا برای مردم جذاب باشند. برای همین ما لیستی از جذاب ترین ماشین ها در قرن گذشته برای شما تهیه کرده ایم.

به گزارش آلامتو به نقل از Businessinsider ؛ در این لیست عضلۀ آمریکایی، سرعت ایتالیایی وتجمل انگلیسی را در طراحی ماشین ها به نمایش می گذاریم. ما حتی قدرت سوئدی را نیز در این لیست گنجانده ایم.

بعضی از این ماشین ها در زمان عرضه چندان مورد توجه قرار نگرفتند و بعضی از ماشین ها با شکست وحشتناکی روبرو شدند. باقی آنها موفقیت دیوانه واری کسب کردند و حتی در بازار امروز نیز این موفقیت را حفظ کرده اند. اما جدا از این مساله، هر کدام از این ماشین ها پر از جذابیت و زیبایی هستند.

20. Chevrolet Camaro Z28 محصول سال 1968 با یک موتور V8 بود که در زیر کاپوت بزرگ آن جاسازی شده بود. یک ماشین عضله‏‌ای و غول پیکر آمریکایی.

جذاب ترین ماشین های دنیا,Chevrolet Camaro Z28

19 . BMW Z8 یک مدل با تولید محدود بود که در سال های 1999 تا 2003 به خیابان ها وارد شد. این ماشین که توسط Henrick Fisker طراحی شده بود، به عنوان یکی از ماشین های جیمز باند شناخته می شود.

جذاب ترین ماشین های دنیا,BMW Z8

18. Henrick Fisker، یکی از بزرگترین طراحان خودرو در حال حاضر، شرکت خودروسازی خود را در سال 2004 تاسیس کرد. درست است که این شرکت نتوانست در هدف خود موفق شود، اما نمی توان انکار کرد که خودروی Karma، محصول این شرکت، واقعا باشکوه است.

جذاب ترین ماشین های دنیا,خودروی Karma

17. در نوامبر 2012، مدل SLS AMG از شرکت مرسدس بنز برای اولین بار به نمایش در آمد. بالاترین سرعت این خودرو 196 مایل بر ساعت است و می تواند در عرض 3.5 ثانیه از 0 به 60 برسد. به علاوه موتوری دست ساز دارد که 622 اسب بخار قدرت دارد.

جذاب ترین ماشین های دنیا,مدل SLS AMG

16. F12berlinetta سریع ترین ماشین جادۀ شرکت ایتالیایی Ferrari است. اولین ماشین این سری در نوامبر امسال به قیمت 1.125 میلیون دلار به فروش رسید.

جذاب ترین ماشین های دنیا,F12berlinetta

15. یکی از جذاب ترین و گرانترین ماشین هایِ تاریخ، Ferrari 250 GTO به حساب می آید. این ماشین که از سال 1962 تا 1964 تولید می شد، وقتی که یک ماشین جدید بود با رقم ناچیز 18000$ به فروش می رسید. اما در سال 2012، یکی از ماشین های این مدل در یک مزایده با قیمت 35 میلیون دلار به فروش رسید.

جذاب ترین ماشین های دنیا,Ferrari 250 GTO

14. در سال 1998، خودروی McLaren F1 تبدیل به سریع ترین ماشین در دنیا شد، ماشینی که موفق شد به سرعت 243 مایل بر ساعت برسد. البته این ماشین بدرد بیرون رفتن با یک دختر نمی خورد، چرا که صندلی راننده در وسط قرار دارد و دو صندلی هم برای مسافران در دو طرف و کمی عقب تر از راننده تعبیه شده ‏اند.

جذاب ترین ماشین های دنیا,خودروی McLaren F1

13. در نمایشگاه های ماشین، معمولا از دختران برای تبلیغ ماشین ها استفاده می شود. اما Bugatti Veyron به یک مدل نیاز ندارد تا باعث جلب توجه مخاطبان شود. برعکس، وقتی که این ماشین در نمایشگاه نیویورک امسال به نمایش در آمد، یک مامور امنیتی در کنار آن ایستاده بود تا از نزدیک شدن مردم جلوگیری کند.

جذاب ترین ماشین های دنیا,Bugatti Veyron

12. Lamborghini Gallardo علاوه بر جذاب بودن، قدرت بسیار بالایی دارد. این ماشین می تواند تنها در 3.4 ثانیه از 0 به 60 برسد، و بیشترین سرعت آن 200 مایل بر ساعت است.

جذاب ترین ماشین های دنیا,Lamborghini Gallardo

11. می توان گفت که نقطۀ اوجِ سری 911 کمپانی Porsche که درهمین ماه 50 ساله شده است، تولید مدل 993 در اواسط دهه نود بود. این آخرین خودروی Porsche بود که موتور آن از طریق جریان هوا خنک می شود.

جذاب ترین ماشین های دنیا,سری 911 کمپانی Porsche

10. در سال 2012، یک خودروی Ford GT40 متعلق به 1968 تبدیل به گران ترین ماشین فروخته شده در یک مزایده شد. این ماشین به قیمت 11 میلیون دلار به فروش رسید.

جذاب ترین ماشین های دنیا,Ford GT40

9. با توجه به ظاهر جذاب خودروی طلایی رنگ مدل J شرکت Duesenberg، محصول سال 1934، عجیب است که چرا ماشین های بیشتری به این رنگ نمی بینیم. تنها 12 تا از این مدل ساخته شده اند و یکی از آنها که در این عکس به نمایش در آمده امسال در مزایده با قیمت 1.43 میلیون دلار به فروش رسید.

جذاب ترین ماشین های دنیا,مدل J شرکت Duesenberg

8. مدل MP4-12C Spider از شرکت McLaren در سال 2012 رونمایی شد. این ماشین از قدرت و ثباتی بی نظیر برخوردار است و می تواند در ظرف 3.1 ثانیه از 0 به 62 مایل بر ساعت برسد و بالاترین سرعت آن نیز 204 مایل برساعت است.

جذاب ترین ماشین های دنیا,مدل MP4-12C Spider

7. امسال، شرکت Rolls-Royce یک مدل جدید نام سری Wraith را زنده کرد. اما ما فکر می کنیم که مدل اصلی متعلق به سال 1947 هنوز هم جذابتر است.

جذاب ترین ماشین های دنیا,سری Wraith

6. ساده بگوئیم، مدل One-77 سریعترین و جذابترین خودروی شرکت Aston Martin تاکنون است. چیزی که این ماشین را جذابتر هم می کند این است که تنها 77 تا از این سوپرخودروها ساخته شده است.

جذاب ترین ماشین های دنیا,One-77

5. Corvette به عنوان بزرگترین ماشین آمریکایی در تمام زمان ها شناخته شده است و اگر که به دومین نسل از این ماشین ها یعنی Sting Ray نگاه کنیم که در سال 1963 تولید شد، راحت می فهمیم که چرا اینطور است. این جذابترین ماشینی است که تابحال شرکت Chevy عرضه کرده است.

جذاب ترین ماشین های دنیا,Corvette

4. Ford خودروهای Mustang بی نظیری در طی پنجاه سال گذشته ساخته است و مدل سال 1968 یعنی Fastback GT 390 بهترین آنها است و یک دلیل هم برای این موضوع کافی است: Steve McQueen در یکی از معروف ترین تعقیب و گریزهای سینما سوار این ماشین بود.

جذاب ترین ماشین های دنیا,Fastback GT 390

3. در ادامه این لیست قدرت در دست اروپایی ها است و شروع نیز با مدل 300SL شرکت مرسدس بنز است. این ماشین از سال 1954 تا 1063 تولید می شد و در زمان خود سریعترین ماشین روز بود. مدل 1955 این ماشین که عکس آن را در اینجا آورده‏ایم مجهز به درب های عمودی بود که باعث معروف گشتن آن شد.

جذاب ترین ماشین های دنیا,مدل 300SL

2. ممکن است که One-77 زیباترین و سریعترین ماشین شرکت Aston Martin باشد، اما DB5 واقعا ماشین جذابتری است. این خودرو بی شک بهترین ماشینی بوده که جیمز باند تا بحال سوار آن شده است. تولید DB5 در سال 1963 شروع شد و قدرت آن در زمان خود بی شک نظیر نداشت. به طوریکه می توانست در 8 ثانیه از 0 به 60 مایل بر ساعت برسد.

جذاب ترین ماشین های دنیا,DB5

1. Jaguar E-Type جذابترین ماشینی است که تابحال تولید شده است. تولید این ماشین ورزشی در سال 1961 شروع شد و تا سال 1974 نیز ادامه داشت. درست است که این ماشین به نداشتن امنیت معروف بود، اما این باعث نشد که Enzo Ferrari آن را به عنوان “زیباترین ماشینی که تاکنون ساخته شده” نشناسد.

جذاب ترین ماشین های دنیا,Jaguar E-Type

https://www.alamto.com/cool-cars-of-the-past-100-years.html
1, بهترین ماشین های قرن

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها